Bez kategorii

Samodzielna zabudowa szafy

Remontując mieszkanie niejednokrotnie zastanawiamy się, w jaki sposób wykorzystać często spotykaną wnękę w ścianie. Najczęściej ta przestrzeń pozostaje nieużywana lub przechowujemy w niej najróżniejsze, zazwyczaj niepotrzebne rzeczy. Jednak przy stosunkowo małym nakładzie pracy i kosztów można szybko zmienić ją w praktyczną szafę zamykaną przesuwnymi drzwiami.

Najlepiej zlecić to zadanie wyspecjalizowanej firmie, ale przy odrobinie umiejętności każdy majsterkowicz poradzi z nim sobie samodzielnie. Większość potrzebnych materiałów można bez problemu nabyć w sklepie z artykułami budowlanymi, a z narzędzi będzie potrzebny przymiar, kilka śrubokrętów, piła do drewna i dobra wiertarka. Wszelkie prace należy rozpocząć od dokładnego pomiaru rozmiarów wnęki, co posłuży do sporządzenia projektu szafy. Warto w nim uwzględnić rozmieszczenie odpowiedniej ilości półek, a kolejnym krokiem będzie wybór drzwi przesuwnych. Sprawdzają się jednak one jedynie w szafach sięgających aż do sufitu pomieszczenia, a jeśli wnęka jest niższa, to lepiej zdecydować się na klasyczne uchylne skrzydła drzwiowe. Jeśli chodzi o materiały, to wybór wydaje się być oczywisty, naturalne drewno lub popularna płyta MDF.

Wiele osób może mieć problem ze sporządzeniem właściwego projektu. Warto w takiej sytuacji poszukać inspiracji w prasie fachowej, a gotowe rozwiązania można znaleźć na wielu stronach internetowych. Kiedy nie mamy zbyt dużego doświadczenia w pracach stolarskich, to na licznych forach dyskusyjnych znajdziemy fachowe porady osób, które samodzielnie wykonały zabudowę w swoich mieszkaniach.

admin (Author)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.