Bez kategorii

Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne – podstawowe rodzaje

Dostępne na rynku drzwi do naszych domów i mieszkań można podzielić na kilka podstawowych rodzajów. Różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane, wykończeniem powierzchni, zastosowanymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi, a w przypadku drzwi wewnętrznych także sposobem otwierania.

Uchylne czy przesuwne, jakie sprawdzą się najlepiej.

Nie da się ukryć, że większość mieszkań, szczególnie tych budowanych w minionej epoce, nie należy do największych. Niestety, często musimy w nich mieszkać, a problemem w takiej sytuacji staje się właściwe wykorzystanie całej dostępnej powierzchni. Dlatego w niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się drzwi wewnętrzne przesuwne, które powoli zastępują stosowane dotychczas modele harmonijkowe lub łamane. Ich ruch odbywa się po zamocowanej nad framugą prowadnicy, choć coraz więcej firm oferuje tzw. system kasetowy, dzięki któremu skrzydło drzwiowe po otwarciu chowa się w ścianie. Niezależnie na które rozwiązanie się zdecydujemy i tak będzie ono praktyczniejsze niż drzwi harmonijkowe zmniejszające szerokość otworu drzwiowego. Taki sposób zamykania najlepiej prezentuje się w pokojach, jednak w łazience, ze względu na charakter wykorzystania tego pomieszczenia, lepiej zamontować tradycyjnie otwierane drzwi wewnętrzne białe lub pomalowane na dowolny kolor, zapewniające właściwą dyskrecję.

W najbardziej komfortowej sytuacji są oczywiście właściciele apartamentów czy domów jednorodzinnych, którzy nie muszą przejmować się takimi ograniczeniami. W przestronnym salonie, o powierzchni nierzadko przekraczającej rozmiary typowego mieszkania, mogą bez problemu pozwolić sobie nawet na drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe i to nie tylko zrobione z PCV, ale i z najlepszych, szlachetnych gatunków drewna. Producenci dostosowali się już do ciągle rosnących wymagań różnych grup klientów, oferując modele na każdą kieszeń i praktycznie każdy jest w stanie kupić dowolnie wybrane drzwi wewnętrzne. Cena za typowy model nie powinna przekroczyć kilkuset złotych, a można go nabyć też w korzystnych, łatwych do spłaty ratach.

Solidne i bezpieczne wejście do domu.

Kiedy wiemy już jakie drzwi wewnętrzne będą najlepiej wyglądały w naszych wnętrzach, komponując się z innymi częściami wyposażenia, nadszedł czas wybrać solidne i trwałe drzwi zewnętrzne do domu. Tutaj również mamy olbrzymi wybór, jednak przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim odpornością na próby włamania i niekorzystne warunki atmosferyczne. Warto zwrócić uwagę na jakość użytych do produkcji materiałów, które zapewnią bezawaryjną eksploatację nawet wielu pokoleniom naszej rodziny. Tutaj oprócz tradycyjnie stosowanego drewna, warto postawić na wyjątkowo wytrzymałe drzwi zewnętrzne stalowe, które z pewnością oprą się niemal wszystkiemu, na co zostaną narażone. Są nie tylko ognioodporne i nie sforsuje się ich nawet z użyciem siły, ale i wodoodporne dzięki pokryciu powierzchni laminatem. Większość użytkowników decyduje się najczęściej na modele jednoskrzydłowe, jeśli jednak mieszkamy nie w bloku, tylko we wspomnianej okazałej willi, to zdecydowanie lepiej będą wyglądały szerokie drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe, w których z uśmiechem będziemy witać naszych gości.

admin (Author)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.